Барнс вкара 18, Раптърс победи Нетс и развали дебюта на временния треньор на Бруклин Кевин Оли
AP News | 2024-02-23 | 04:48:34

ТОРОНТО (AP) — Скоти Барнс имаше 18 точки и 12 борби, Гари Трент младши отбеляза 25 точки и Торонто Раптърс победиха Бруклин 121-93 в четвъртък вечер, разваляйки дебюта на временния треньор на Нетс Кевин Оли.

Иманюел Куикли имаше 24 точки, а Ар Джей Барет добави 12 точки и достигна рекорд за сезона със седем асистенции, докато Раптърс прекъснаха серия от три загуби у дома и записаха първата си победа от 12 мача срещу опоненти от Атлантическата дивизия този сезон.

Микел Бриджис поведе Бруклин с 21 точки. Оли замени Жак Вон във вторник, ден след като Вон беше уволнен след старт от 21-33.

Кем Томас вкара 19 точки за Нетс, които не успяха да удължат поредицата от пет победи срещу Торонто. Бруклин загуби три поредни и шест от седем.

Последният мач на Вон начело, също и последният за Бруклин преди паузата на Мача на звездите, беше загубата със 136-86 от Бостън Селтикс на 14 февруари. Това беше най-лошото поражение за Нетс, откакто напуснаха Ню Джърси през 2012 г.

Мрежите направиха рекордните за сезона 20 обърквания в четвъртък, което доведе до 32 точки за Раптърс. Предишният най-висок брой обороти на Бруклин беше 19, два пъти.

Бриджис и Томас бяха единствените титуляри на Нетс, които отбелязваха двуцифрен брой голове. Бен Симънс отбеляза две точки за 21 минути, вкарвайки един от два удара. Бившият гард на Раптърс Денис Шрьодер вкара 1 за 7 и вкара четири точки от пейката.

Най-голямата преднина на Торонто беше 34 точки. Раптърс надиграха Бруклин с 46-10 за точки за бърз пробив, най-добър сезон в тази категория.

Куикли вкара 5 за 8 от диапазон за 3 точки и отправи поне един удар от разстояние в 27 последователни мача, съответствайки на най-добрата си серия в кариерата. Той го направи и миналия сезон.

Торонто водеше с 30-21 след една четвърт и водеше с 59-48 на полувремето. Куикли вкара 11 точки в третия, докато Раптърс увеличиха предимството си до 82-71 и се отправиха към четвъртия.

Гардиън Д. Дж. Картън направи своя дебют в Торонто, след като подписа 10-дневен договор в сряда и отбеляза три точки за четири минути.

Нетс: Посещение на Минесота в събота вечер.

Раптърс: Посетете Атланта в петък вечер.